Haber

Adıyaman Belediyesi, Gazeteciler ve Basın Bayramı’nda depremde hayatını kaybeden basın mensupları için mevlid okuttu.

Adıyaman Belediyesi tarafından 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Günü programında depremde hayatını kaybeden basın mensupları için mevlid okundu.

Adıyaman Belediyesi tarafından düzenlenen programda, ilahiler ve ikramların ardından Basın Şehitleri adına plaketler yakınlarına takdim edildi.

Adıyaman Valisi Osman Varol, Milletvekili Mustafa Alkayış, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Rektör Prof.

Programda konuşan Başkan Süleyman Kılınç, “İkinci Meşrutiyet’in ilanının ardından basına uygulanan sansürün kaldırılmasıyla birlikte 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle hayatımızdan ayrılan ücretli basın mensuplarımızı anmak için bir araya geldik. Yaşatsın” dedi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mustafa Alkayış yaptığı konuşmada, “6 Şubat’ta yaşadığımız depremde maddi ve manevi her birimizi derinden etkileyen felaket hepimizde derin izler bıraktı. Ama hayat devam ediyor, yeniden yaşanabilir bir yer yaratmak için hep birlikte çalışmalıyız. Bu süreçte ulusal ve yerel basına emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, bu özel günlerini kutluyor, şehit düşen basın mensuplarımızı rahmetle anıyorum.”

Adıyaman Valisi Osman Varol, tüm basın mensuplarının gününü kutlayarak başarılar dilediğini belirterek, “Yaşadığımız büyük felakette hayatını kaybeden binlerce vatandaşımızın ailelerine başsağlığı diliyor, Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimizin ve devletimizin desteğiyle ayağa kalkıp hızla toparlanmak için çalışacağız. Sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olan bu anlamlı günü tüm gazeteci ve basın mensuplarımızın bayramını kutluyorum.” – ADIYAMAN

pirazizajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu