Haber

Başkan Altay: “Türkiye’nin Asrını Gençlerle İnşa Edeceğiz”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı bildiride, Türkiye’nin aydınlık geleceğini ve Türk Yüzyılını gençlerle birlikte inşa edeceklerini belirtti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Başkan Altay’ın mesajı şöyle:

“Aziz milletimizin en güçlü kurallar altında bile hiçbir koşulda köleleştirilemeyeceğinin en büyük sembollerinden biri 19 Mayıs 1919 tarihidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Türk ordusunun kahraman evlatları Samsun’a ayak bastığında; Binlerce yıllık şanlı tarihinde nice zaferlere imza atan aziz milletimizin istiklal ateşini bir kez daha yaktılar…

Samsun’dan başlayarak; Amasya, Erzurum ve Sivas’tan sonra aziz milletimiz, yurdumuzun dört bir yanına yayılan Milli Mücadele ile küllerinden doğmuş; Türk yurdunun sonsuza kadar Türk kalacağını tüm dünyaya ispatlamıştır. İstiklalini, istikbalini ve milletimizi millet yapan her yüksek bedeli korumak için canını feda eden ecdadımız, bize dünyanın en kıymetli hazinesi olan Türkiye Cumhuriyeti’ni ve cennet vatanımızı bırakmıştır.

Bugün her bir vatandaşımızın üzerine büyük görevler düşmektedir. Bu görev; ecdadımızın kanıyla kazandığımız bu toprakları birbirimize sımsıkı sarılarak sonsuza kadar korumak ve yüceltmektir. Vefa borcumuzu ve geleceğe olan sorumluluğumuzu ancak bu şekilde yerine getirebiliriz…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, tarihimizin dönüm noktası olan 19 Mayıs’ı gençlerimize armağan etmesi, onun ülkemizi engin ufuklara taşıyacak olan aziz gençlerimize olan inancının en büyük simgesidir.

Sevgili gençler; Taşıdığımız bayrağı bir gün size teslim edeceğiz. O zamana kadar ülkemizin aydınlık geleceğini ve Türk Yüzyılını sizlerle birlikte inşa etmeye devam edeceğiz. Sizler büyük ve güçlü bir Türkiye’nin teminatı ve umudusunuz. Azim, kararlılık ve vatanseverliğinize olan inancımız sonsuzdur. Elde ettiğiniz her başarı, gösterdiğiniz her çaba ve üstlendiğiniz sorumluluklarla ülkemizin gücüne güç katacağınıza yürekten inanıyorum. Hepinizi sevgiyle selamlıyorum.

Aziz gençlerimiz ve aziz milletimiz; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı ve minnetle anıyorum.
Geleceğimizin habercisi 19 Mayıs kutlu olsun.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberalucra.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu