Haber

Bulancak Belediyesi Altyapı ve Üstyapı Çalışmalarına Hız Verdi

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, altyapı ve üstyapı çalışmalarına hız verdiklerini belirtti.

Yakar, yaptığı yazılı açıklamada, kentte 10 Temmuz’da etkili olan şiddetli yağışlar sonucu meydana gelen sel ve taşkınların hasara yol açtığını bildirdi.

Görev süreleri boyunca yaptıkları altyapı çalışmaları sayesinde olası afetleri en az hasarla atlattıklarını vurgulayan Yakar, “Yaz mevsimini ve yağışların ardından güzel havayı en iyi şekilde değerlendirmek için hemen harekete geçtik. İlçemiz genelinde yürüttüğümüz yenileme ve dönüşüm çalışmalarına devam ederek planlı çalışmalarımıza devam ettik.” sözünü kullandı.

Sanayi Mahallesi’ndeki Atatürk, İstiklal ve Ömer Karaibrahim caddeleri ile Aktepe Caddesi ve yan yollarda yenileme çalışmalarına başladıklarını belirten Yakar, asfalt, küp taş ve yeni aydınlatma ile caddeleri dönüştüreceklerini kaydetti.

Yeni belediye hizmet binası ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki çalışmalarda sona gelindiğini hatırlatan Yakar, “Cumhurbaşkanlığı makamını kullanmaya başladık. Diğer birimlerimiz de önümüzdeki günlerde kademeli olarak taşınacak. Meydanın düzenlemesi de son halini aldı. Detay dokunuşlarıyla artık çok daha güzel ve daha büyük bir meydana kavuşacağız. İlçemizin sahiline yaptığımız 8 kilometrelik bisiklet ve yürüyüş yolumuzu da tamamlamak üzereyiz.” değerlendirmesini yaptı.

manyasajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu