Haber

Elazığ Belediyesi sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyor

Elazığ Belediyesi sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyor

ELAZIĞ – Soğuk kış gününde sokak hayvanlarını unutmayan Elazığ Belediyesi ekipleri, parklardaki noktalara su, mama ve yem bıraktı.

Elazığ Belediyesi sadece kar yağdığında değil her an sokak hayvanlarının yanında olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gruplar, kış aylarında sokak hayvanlarının daha iyi koşullarda yaşayabilmesi için hummalı çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce mahallelerdeki 90 parka su ve mama kapları yerleştiren gruplar, her gün sabah saatlerinde bu noktaları ziyaret ederek su denetimleri yapıyor, kedi ve köpekler için mama, kuşlar için yem bırakıyor. Belediye gruplarını gören sokak hayvanları yanlarına koşuyor ve artan yemekleri yiyor.

Öte yandan ekipler hasta ve yaralı kedi ve köpekleri tespit ediyor. Tespit edilenler tedavi edilmek üzere Elazığ Belediyesi Kesintili Hayvan Bakımevi Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülüyor.

Belediye ekiplerine teşekkür eden vatandaşlardan Lütfiye Pirinç, “Burada 40 kedi var. Belediye ekiplerinden Allah razı olsun. Bu dünya gelip geçicidir. Ahirette var. Vatandaş bunları da düşünsün. Kendimizi doyurmaya yetmiyor. Belediye mahalledeki parka 2 kedi evi yaptı. Allah belediyeden razı olsun. 2-3 ev daha yapılsa çok iyi olur” dedi.

manyas-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu