Ekonomi

Goldman Sachs: “Hedge fonları geçen hafta ABD hisselerini 2 yılın en hızlı satışına ulaştı”

Goldman Sachs ( GSRapora göre, hedge fonları geçen hafta ABD hisse senetlerini “agresif” bir şekilde, son iki yılın en yüksek oranında satın aldı.

Goldman’ın raporuna göre küresel fonlar, 3 Kasım’a kadar olan haftada ABD hisse senedi satın alarak Aralık 2021’den bu yana en büyük beş günlük alım çılgınlığını gerçekleştirdi.

Goldman Sachs, 2 Kasım tarihli raporunda, hisse senedi fiyatları yükseldikçe açık pozisyonların tutulamayacak kadar değerli hale geldiğini ve bunun bazı kişileri sıkışıp bıraktığını savunarak, birçok kişinin kalabalık süreçlerden kaçmaya çalışırken sıkışıp kaldığını ve bunun da pozisyon kaybetmelerine neden olduğunu söyledi.

Goldman Sachs, bilgi teknolojileri hisselerindeki hedge fon uzun pozisyonlarının son sekiz ayın en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti. Spekülatörler, yazılım şirketleri de dahil olmak üzere uzun pozisyonlar için teknolojiyi tercih ediyor. İnsanların satın aldığı ancak ihtiyaç duymadığı ürün ve hizmetlere sahip olan restoran ve moda gibi tüketiciye yönelik isteğe bağlı şirketlerde de yükselişe geçtiler.

Raporda sağlık hizmetleri ve finans hisselerinin net bazda satıldığı belirtildi.

Goldman Sachs, en büyük hedge fonu alımlarının Kuzey Amerika’da yoğunlaştığını, Japonya dışında Avrupa ve Asya’nın net kısa pozisyonlara maruz kaldığını söyledi.

Forex Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu