Haber

Manisa’da sahte gazete dağıtarak iftira attı

Seçimlerden bir gün önce ManisaMillet İttifakı Başkan Adayı Soma’da Kemal Kılıçdaroğlu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İYİ Parti Manisa Milletvekili Adayı Hasan Eryılmaz aleyhine sahte gazete hazırlanarak şehrin belirli bölgelerine dağıtıldı. Suç duyurusunda bulunan Hasan Eryılmaz, “5 dönem milletvekilliği yapmış, Manisa’da çivi çakmamış bir kişinin iftiralarına son verecek stratejik oy verin, UYGUN Partisi’ne ve Kemal Kılıçdaroğlu’na destek olun” dedi.

Manisa’da ‘Sözcü Gazetesi’ imajıyla hazırlanıp şehrin bazı bölgelerine dağıtılan sahte gazete, Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İYİ Parti Manisa Milletvekili hakkında yanıltıcı ve iftira niteliğinde yazılar içeriyordu. aday Hasan Eryılmaz. Suç duyurusunda bulunan Hasan Eryılmaz şu açıklamayı yaptı:

“GARIBAN BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA DAĞITIM YAPTIK”

“Manisa’mızın stratejik oy kullanma zamanı gelmiştir. Dün bir siyasi partinin il ve ilçe başkanlıkları belediyemizin zavallı kadrolarını kullanarak Manisa’mızda Sözcü Gazetesi’ni taklit ederek sahte gazete dağıtmaya kalkışmışlardır. İYİ Parti’mize Parti, Genel Başkanımız Meral Akşener’e, Cumhurbaşkanlığı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na iftiralarla dolu bu gazete, arkasından bir kişiyi milletvekili adayı göstermiş ama milletvekilliği yapmış bir kişinin iftiralarıyla dolu bir gazetedir. Bu dönemde oyları yeniden barajın altına çekmek için Manisa’ya 5 dönemdir çivi çakılmadı.

“MANİSA’DA ÇİVİ BİLE ÇIKARMAYAN SOSYAL VEKİL’E OY VERMEYİN”

Hepimiz biliyoruz ki bir hayaliniz olabilir ama bu hayalinizin sonunda bu arkadaşımız Manisa milletvekili seçilemeyecek. Şimdi stratejik olarak oy verme ve bu iftiralara cevap verme zamanı. Manisa’mızın İYİ Parti’ye sahip çıkma zamanı gelmiştir.”

Eryılmaz, Manisa halkını Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu’na sahip çıkmaya çağırdı.

Kaynak: ANKA / Siyaset

marmaris-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu