Haber

Muharrem İnce adaylıktan çekilecek mi? Muharrem İnce mülakat sonrası adaylığından çekilecek mi?

Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam Vatan Partisi Genel Başkanı oldu. Muharrem İnce ziyaret . Sürecin 4. gününde 100 bin imzayı aşıp seçime girecek 4 adaydan biri olan İnce, “Dün akşam Köroğlu gibi üst üste kavga ediyoruz. Muharrem İnce görüşme sonrası adaylıktan çekilecek mi? Muharrem İnce görüşme sonrası adaylıktan çekilecek mi?

MUHARREM İNCE ADAYLIKTAN ÇEKİLİR Mİ?

14 Mayıs’ta yapılacak seçimler öncesinde iki cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Vatan Partisi lideri Muharrem İnce ilk kez bir araya geldi. Görüşmede adaylıkla ilgili gündeme gelmediği iddia edilirken, zirve sonrası açıklama yapan İnce, adaylıktan çekilmeyeceğini belirtti. Akşam katıldığı bir programda kapıyı açık bıraktığını ifade eden İnce’nin kararını vermesine saatler kaldı. Çünkü YSK takvimine göre adaylık son başvuru tarihi saat 17.00’de sona erecek.

BİTMEYE SAAT KALDI

İnce’nin gitmesine rağmen akşam katıldığı bir televizyon programında açık kapı bıraktığını söyleyerek kararından vazgeçebileceğini düşünenlerin sayısı oldukça fazla. Ancak bugün seçim sonuçlarını etkileyecek uzlaşma için son gün. YSK takvimine göre cumhurbaşkanı adaylığı için son tarih saat 17.00’de sona erecek. Yani Muharrem İnce’nin Kılıçdaroğlu’nu desteklemeye karar vermesi ve adaylığından çekilmesi için sadece saatleri var.

” TOPLANTIDA ADAYLIK TAVSİYESİ YAPILMAZ”

Öte yandan İnce ile Kılıçdaroğlu’nun görüşmesinde adaylık konusunun gündeme gelmediği, CHP kanadının İnce’ye adaylıktan çekilmesi veya Kılıçdaroğlu’nun adaylığını desteklemek için bir talepte bulunmadığı ileri sürüldü. . “Nezaket ziyareti”nden öteye gitmeyen toplantıda olası işbirliğinin gündemde olmadığı belirtilirken, seçim konusunun sadece sandık güvenliği ve partilerin seçim çalışmaları ile sınırlı olduğu iddia edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu